Mireserdhe moving image by marquee html codeJe ne ☞Blog Shqiptare,,, blogu shitet,per me shume ne blogshqip@gmail.com

Book Flip by

01 December 2012

0 Stolise blogun

Per bloger fillestar!!! viti ri po afron,sivjet kemi menduar te stolisim blogun tuaj,sot do ju tregojme kodet qe ta vendosni dhe ju ne blogun tuaj,do ndiqni hapat poshte,,,
                             1.Dizajn     2.Ad gadget     3.Paste kodet poshte me java script                                                                                                       <a style="display:scroll;position:fixed;bottom:5px;right:5px;" href="http://bloguiw.blogspot.com" title="Blogu im"><img src=" ketu link e fotos"/></a>                                                                                   tek kodet ku kam theksuar me ngjyre te kuqe, do ta zvendesoni me foton qe ju pelqen ju,dhe jeni gati ok.


                                                                                                              { Po ju pelqen ky postim,shperndae me butonat poshte}                           

29 November 2012

0 Titulli postimit ne qender

Si thua nuk do dukesh mire titulli postimit te jete ne qender!si e kemi vendosur dhe ne ,si te kemi vendosur foto para titullit dhe foton e komenteve do duket akoma me mire,fillojme ngadale duke dredhr nje cigare ,se Totoi e pi me te dredhur,,,1

28 November 2012

1 Dil se po vjen ylli


0 Kerkesa ne Google

Pranon google kerkesen e shqiptarit qe jeton ne amerike,ne oret e para te mengjesit google brenda teritorit

26 November 2012

0 Perendeshe e Fantazise

Kejsi Tola kenga magjike 2012

21 November 2012

0 Fshihe facebook

 Sot duke pire kafe na erdhi ideja si ta fshim facebook ,dikush do ta fshih facebook por nuk di menyren si ta fhsih,ne do u tregojme ktu se si ta fshini per gjithmone ,por do kini kujdes ,se nuk do futeni dot me ne llogarin tuaj ,prandaj po je gati per ta fshire vazhdo,

16 November 2012

0 Do filloj duke menduar

Do filloj duke menduar,me zemer te perveluar,sot qe erdhi dite e bekuar,do mare penen per te shkruar,me dridhen te zezat duar,te keqijat qe mu qepne,per patriot Smail ben,(Ismil Qemali),per Smail bej bukurine qe eshte shtrire ne kanine(fshati Ismail Qemalit)

15 November 2012

1 100 Vjet Pavarsi                         100 Vjet Pavarsi              

12 November 2012

1 ☞Nje vite Blog ShqiptareBlog Shqiptare eshte krijuar ne daten 12/11/2011 sot plot nje vite. nje blog ndryshe nga te tjeret,me postimet e tij te vecanta,statiska e blogut gjate ktij viti ka qene, 54 postime ☞ (shiko te gjitha postimet ktu) 12 komente ,vizitoret qe kane kaluar ne blog kane qene  1,837,klikime gjithsej kane qene 4,070.  
                                                                                                         


21 October 2012

0 Si te formojme nje kartoline


Per 70 dite vjen viti ri,do na duhen kartolina per te derguar tek shoket,miqte,qe kemi ,eshte shume e thjeshte , 1) P,sh: foton e nje kengetare e kerkojme ne google me emrin
kemi gjetur foton 2) Per te formuar kartolinen marim linkun e fotos dhe do shkojme >>

0 Nga gazeta, sot ne Internet

Dikur lexonim gazetat , ku gazetari kish emrin dhe firmen ne fund te temes,kurse sot kemi internetin(netin).Tani kemi bloglajme,news,vip,etj ,,,jane te mdhenj se i mbeshtet dhe sistemi qe kemi te jene te mdhenj e kupton,duan si e si

20 October 2012

0 Si te vendosim buton ik lart (back to top)


J a se si vendoset butoni ik lart (back to top) ,  1) Lidhu ne blog   2) Pult--> Dizaj-->   3)  Ad gadget,paste kodin poshte

19 October 2012

0 Si te heqim baren e blogut(Navabar)


Ma mere mendje qe ekeni pare ! ,,, shume e kane hequr baren e blogerit,po pyetja eshte si mund ta heqim!,,,

18 October 2012

1 Si ta fshihm (Powered by bloger)

Te gjithe e keni pare fjalen ne fund te templates Powered by Bloger,po do dhe ti ta heqesh do ndjekesh hapat poshte. 1) Si te jemi futur ne llogarin e blogut -->Design Edit HTML -->Expad widget Templates (klik kutie vogel) 2) Do kerkojme kodin ,,,

14 October 2012

1 Si te zmadhojme emrin e blogut

Sot do ju tregojme se si te zmadhojme emrin e blogut , shkojme bashke per ta zmadhuar ,ndjekim hapat poshte  1) Futemi ne llogarine bloger> 2) Pult>Dizajn>Edit Html>Shenojme kutine e vogel "Expand Templates widget" 3) Dukr perdorur CTRL +F (shtypni

09 October 2012

0 Celine Dion - Nje dite e re ka ardhur

Si mund mos ta pelqejne njerzit kte kenge ? Ka ndjenja pozitive)))),,,

02 October 2012

26 September 2012

0 Vajzat ne stadium (video)

                         
Te
gjitha 100, per me shume shiko (video),,,

24 September 2012

2 Perse google search nuk gjen blogun

Mirembrema, eshte nje problem qe e kane shume bloger ,thone pse nuk me del blogu ne google ,,,ja po ta thote TOTOI ktu ,po te kopjosh te tjeret llogjike qe do dali tjeter per tjeter,po mendove se do

23 September 2012

0 Renditet ne vendin 171 tingujtt.blogspot,com

Statistika permbledhese per tingujtt.blogspot.com eradhite ne vendin 261.885 ne Rank globale ,kurse ne Shqiperi ze vendin

2 Eminem i Katundareve

          

                                                                  

0 Sheshi Skenderbej


19 September 2012

0 I pastre ne X-Faxtor UK 2012

26 vjecari angles me talentin e tij ne X-Faxtor i le te gjithe me goje hapur,per me shume (shiko videon)                                                                                                                                     

13 September 2012

0 Aftomato barman ne shtepin e tij

Jep porosin dhe kokteli eshte gati per 47 sekonda ,,,po je barman ose

01 July 2012

0 Campion Spanja 2012

Fiton spanja me italine me nje ruzultat 4-0 ,skuadra e kapitenit bufon smundi te arrinte  ne porten e kasijas,dhe me ne funde e ngre vete kapiteni i spanjes,,,,e te tjeret me radhe

29 May 2012

0 Google style Email foto ne blog

Je bloger dhe nuk di menyren se si te vendosesh foto email ne style google ,do te tregojme ku munde te formosh foto email,,

1 About blog

Pak fjale per blogun tone,nuk meret me politik,nuk eshte me ngjure ,nuk e shikoi si gazetar ,nuk garanton postime te perditshme , nuk pranojme detyrime dhe garipa , nuk eshte blog lojra por eshte i lire dhe gjithmone do te jete , ne blog shqiptare do te gjeni :*
histori te verteta te postuara nga vete autori*,*'mesime' per blogjet tuaja me etikata klik (Tips) do te gjeni keshilla nga Totoi       Kujdes: po nuk ke njohje te mire te kodeve HTML mos ju fute fare kti muhabeti se do ta besh lemesh blogun ,ne nuk mbajme pergjegjsi ne qoftese te prishet blogu ,duhet te lexosh mire blogun para se te besh veprime ,         Kujdes: duhet te besh Backup blogun para se te fillosh gacmimet brenda ne kodet,para se te jete voone              Ndalohet te formosh mbi postimet e mia     ( psh po te jesh gazetar pa mare leje me E-mail nga Totoi nuk duhet te publikosh blogun  blog shqiptare ne site te ndryshme              Ndalohet rreptesishte te formosh ose te kopjosh mbi postimet tona        Me respekt Totoi   kthehu ne-->    Blog Shqiptare

27 May 2012

0 Eurovision 2012


0 Si te vedosim ore ne blog

Sot do u tregojme se si te vendosim ore ne blog ,eshte e thjeshte fare,qe te vendosni oren qe ju pelqen do tju tregojme vendin ku,,,

21 May 2012

0 Pse vonohet blogu qe te hapet

Nje blog qe te hapet normal nuk duhet te kaloj me shume se 20-30 sekonda,pse vonohet!,sa pak widgets te kete blogu me shpejte hapet ,ose video nga youTube ato e vonojne ,nje nga zgjidhjet eshte kodet ti kalojme me mire

18 April 2012

0 Dhimbje dhe lote

0 Kontroll ne makinen e Totoit nga antidroga

Ja si nisi kontrolli ne makinen e Totoit ,ishte ora 8e30min mbas 3ore udhetimi afrohemi ne dogane per te mare vulen dalje,

06 March 2012

0 Te mirat! dhe te keqet e facebook

Pershendetje,sot nuk ju tregojme blogertips te re ,po do postojme per facebook ,te mirat dhe  minuset e fb ,cilat jane te mirat -

04 March 2012

3 Si te heqim,,Subscribe to :postos( Atom)

Te gjithe e kini pare ne fund te templates ,"Subscribe: to postos(Atom) ma mere mendja qe te gjithe keni menduar si ta fshim ne do tu tregojme ktu,,,

06 February 2012

0 Si te vendosim menu horizontal,vertikal ne Blog

Shume me kane pyetur si te vendosim menu ne blog,,nuk do tju loth shume,me ena klik ktu

0 Bob sinclar

 

0 Per te ardhur ne kontakt me ne

Po deshiron te shkruash ne andresen blogshqip@gmail.com

25 January 2012

19 January 2012

0 Jemi pa drita

             

Blog stats